GGJ açıklama ve bülteni

14Şub09

ODTÜ ATOM, iki hafta önce Türkiye ayağını düzenlediği Global Game Jam 2009 ile ilgili bir basın açıklaması ve sonuç bülteni hazırladı. Jüri üyelerinin ilk defa açıklandığı raporda oyun geliştirme sürecinin öncesi ve sonrasında düzenlenen etkinlikler anlatılmış. Ayrıca geliştirilen tüm oyunlardan görüntülere ve açıklamalara yer verilmiş.

Bildiride Ankara’nın GGJ’nin en çok oyun çıkartan merkezlerinden biri olmasına dikkat çekiliyor ve Türkiye’de oyun sektörünün geleceğine dair olumlu bir resim çiziliyor:

“GGJ etkinliğinin en önemli özelliklerinden biri de farklı disiplinlerden ve çalışma alanlarından gelen oyun geliştiricilerini bir araya toplayarak, bu kişilerin belki de ilk kez tanışacakları meslektaşlarıyla sınırlı bir süre içinde oyun geliştirimelerini sağlamaktı. Cuma akşamı gerçekleştirilen grup kurma çalışması da buna bir örnek teşkil etti. Temanın açıklanmasını takiben yapılan fikir paylaşımları, iletişim çalışmaları ve grup kurma girişimleri katılımcıların çoğu tarafından ilk kez yaşanan tecrübeler oldu. Grup oluşturamayan katılımcılar arasında farklı iletişim yöntemleri önerilmesi ve sağlanması ile 48 katılımcı ve 13 grup ile Global Game Jam Türkiye etkinliğinin oyun geliştirme süreci başlamış oldu. Etkinlik boyunca GGJ Türkiye katılımcıları, farklı kişilerle çalışıyor olma deneyimlerinin kişisel ve profesyonel gelişimlerine çok büyük katkıda bulunduğunu, hatta tahmin etmedikleri fikir açılımlarınınve oyun yaklaşımlarının doğduğunu belirttiler ve bu görüşleri paylaştılar.”

Aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Basın Açıklaması

Sonuç Bülteni

Ek: Kyle Gabler’ın GGJ için hazırladığı videoNo Responses Yet to “GGJ açıklama ve bülteni”

  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: