Dijital Oyun paneline İlişkin-Haber 1

05Tem09

ZONGULDAK’DA MEDYA VE KÜLTÜR TARTIŞILDI
13:01 05 Temmuz 2009

Alİ Şimşek- ZONGULDAK

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) ve Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) işbirliğiyle 5. Medya ve Kültür Sempozyumu Zonguldak’ta dün son buldu. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ve Karaelmas Gazeteciler Derneği işbirliğiyle yapılan Medya Kültür Sempozyumu yerli ve yabancı 300 biliminsanının katılımıyla gerçekleşti.
2 Temmuz’da başlayan sempozyum yurtiçi ve yurt dışından 181 katılımcıya ev sahipliği yaptı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurçay Türkoğlu’nun yürüttüğü organizasyonda üç gün boyunca 33 ayrı oturum-panelde 149 bildiri sunuldu…….Sempozyumun diğer ilginç oturumlarından biri ise bilgisayar oyunlarının ve dijital kültürün tartışıldığı ‘Dijital Kültürü Paylaşmak’ konusu oldu. Kerem Yavuz Demirbaş, Bora Mustafa Altun, Lalehan Öcal ve Meltem Einçmen Kanoğlu, çocukluk, simülasyon, kapitalistleşen oyun dünyası ve şiddet çerçevesinde araştırmalarını ve alan araştırmalarını sundular. Diğer oturum Dijital Oyun Kültürü’nde ise, Prof. Dr. Mutlu Binark’ın geniş araştırması Kültür Endüstrisi Olarak Dijital Oyun tartışıldı…..

http://www.birgun.net/life_index.php?news_code=1246788116&year=2009&month=07&day=05 erişim 5.7.9No Responses Yet to “Dijital Oyun paneline İlişkin-Haber 1”

  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: