YTÜ oyun sektörü etkinlik değerlendirmesi

06Oca10

Mutlu Binark

YTÜ IEEE öğrenci topluluğunun özveri ile gerçekleştirdikleri ve samimi oldukları etkinliğin ardından sektörün mevcut durumu ve ihtiyaçları karşısında bu etkinliğin yerine dair tümevarımsal gözlemimiz şu şekildedir:

  1. YTÜ IEEE öğrenci topluluğu 10. Sektörel Gelişim Günleri’ni oyun dünyasına ayırmakta samimi ve iyi niyetlidir. Ancak, Türkiye’de oyun endüstrisinin tüm aktörleri ne yazık ki içerimlenmemiş olduğu ortaya çıkıyor. Ayrıca aktörler arasında mevcut ve süregiden iletişim eksikliği de bu içerimlememe durumunu etkilemiş olabilir.
  2. Üniversitelerdeki öğrenci topluluklarının Türkiye’de oyun kültürü ve endüstri konulu seminerler yapması ve bu konuda çalışanları bir araya getirme girişim ve çabaları önemli katkılardan biri ve övgüye değerdir. Bundan sonra yapılacak etkinliklerde yukarıda belirttiğimiz tüm aktörleri içerimlememe konusu dikkate alınabilir. Örneğin süre sınırlanıp; herkesin sunumu/sözü için ortam hazırlanabilir.
  3. Akademide yapılan/üretilen bilimsel bilginin de dolaşıma sokulması ve değerlendirilmesi endüstrinin aktörleri için gereklidir. Ancak bu şekilde bilimsel bilgi üretimi zenginleşir ve ürer/devam eder.
  4. Sosyo-ekonomik politika üretimi ancak sektörün tüm bileşenlerinin bir aradalığı ve iletişim kurmalarıyla olanaklıdır. Bunun için de daha önce konuşulan DERNEK vb. örgüt yapısı bir an önce yaşama geçirilmelidir…
  5. Türkiye’de oyun endüstrisi (yerli oyun üreticileri anlamında) ve oyun kültürü bağlamında faaliyet gösteren, dolayımlayıcı ve ara mekanizmalar dahil tüm bileşenlerin katılacağı, belirli temalar altında, düzenli ve sürekli workshoplar düzenlenmesi gereklidir.


No Responses Yet to “YTÜ oyun sektörü etkinlik değerlendirmesi”

  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: