TÜRKİYE OYUN DERNEĞİ KURULUYOR!

19Şub11

ODTÜ TEKNOKENT ATOM ‘DAN ÇAĞRI:

Sevgili Meslektaşımız,
Uzunca süredir topallayarak gitmekte olan bir dernekleşme sürecimiz olduğunu biliyorsunuzdur sanırız. Nihayet tüzük çalışmaları tamamlanmıştır. Oyun sektörünün çok ihtiyaç duyduğu bu yapının artık daha fazla gecikmeden hayata geçmesi gerektiğini düşünüyoruz.  İncelediğinizde görebileceğiniz gibi oldukça basit, şeffaf ve demokratik yapıda bir tüzük hazırlandı. Bu sebeple artık sektörün tümüne çağrıda bulunmak ve oyun sektörünü bir araya getirecek derneğin temellerini atmak gerektiğini düşünüyoruz.
Bu sebeple 25 Şubat 2011 Cuma, Saat 09:30’da oyun sektöründe aktif olarak yer alan ve sektörde yer aldığını gösterecek somut çalışmaları bulunan tüm kurumları, derneğimizin kurucu üyesi olmak üzere Point Hotel Barbaros’a davet ediyoruz.
Bu toplantıya katılan tüm kurumlara kurucu üye olma şansı tanınacak ve derneğin geçici başkan ve yönetim kurulu seçilecektir. Üç ay boyunca sürecek kuruluş aşaması boyunca üye alımları devam edecektir. Kurucu üyelerle sonrasında katılanlar arasında her hangi bir hak farkı olmayacak, bu süreç derneğin işleyişine yönelik tartışmalara ve tüzüğün güncellenmesine açık olacaktır. Bu sebeple bu toplantıya katılamayacak olan kurumlar için bir kayıp söz konusu olmayacaktır. Üç ay sonunda tüm üyelerimizle genel kurulumuzu toplayıp ilk dernek başkanı, yönetim kurulu ve tüzük değişikliklerini hep birlikte şekillendireceğiz.
Ülkemizin oyun piyasayını regüle etmek, kanunsuz çalışmaların ve anlamsız sansürlerin önüne geçmek istiyorsak lütfen inisiyatif kullanalım ve sorunların çözümü için geçerli bir yasal platforma kavuşmak adına bu toplantıya iştirak edelim.
Toplantı sonrasında ev sahibimiz Point Hotel Barbaros tarafından The Game’de verilecek kokteyl daveti ile bu güzel gelişmeyi hep birlikte kutlayacağız.
Gerekli hazırlıkların düzenli şekilde yapılabilmesi için lütfen katılımınızı 23 Şubat Çarşamba gününe kadar oozden@pointhotel.com adresine basit bir mail ile bildiriniz. Davet her kurum için iki kişiliktir.
Görüşmek üzere,
Yer: Point Hotel Barbaros (Gayrettepe, Dedeman Hotel karşısı)
Tarih: 25 Şubat 2011 Cuma
Toplantı:  09:30
Kokteyl: Toplantı sonunda2 Responses to “TÜRKİYE OYUN DERNEĞİ KURULUYOR!”

 1. Selamlar,

  Her ne kadar artilarinin neler olabilecegini bilmiyor olsam da, bu dernek haberi sevindirici olarak gorunuyor.

  25 Subattaki toplantiya, kurum haricinde katilim olmasi mumkun degil mi? ( Gelip, gormek isterdim acikcasi )

  Iyi calismalar,
  Dogukan

 2. 2 FMB

  ODTÜ TEKNOKENT ATOM A DANIŞABİLİRSİNİZ


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: