ATOM’da Yeni Dönem: “Savulun, Oyun Sektörü Gelişiyor!”

26Eyl14

YENİ GELİŞTİRİCİLER YENİ HAYALLERLE YENİ DÖNEME GELİYOR!

25 Ekim 2014, Ankara – 2008 yılında ODTÜ Teknokent bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk tematik ön kuluçka merkezi ATOM, yani uzun adıyla Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi, bu yıl da yeni ekiplerini kabul etmeye hazırlanıyor. Kabul ettiği geliştirici gruplara verdiği çalışma alanı, donanım ve yazılım, internet gibi teknik altyapı desteklerinin yanısıra eğitim, mentorluk, iş geliştirme ve pazarlama gibi destekler de sağlayan ATOM, tüm oyun geliştirme ve animasyon ilgililerine sesleniyor…

Altı yılda 40 üzerinde ekibe destek veren ATOM, Türkiye’de oyun geliştirme sektörünün de kilit taşını oluşturuyor. Şimdiye kadar 500 saat üzerinde sağladığı eğitimlerden 1000 üzerinde geliştiricinin faydalanmasına imkan yaratan merkez, sektörde faaliyet gösteren firmaların insan kaynakları ihtiyaçlarına ve ekip yapılanmalarına da destek oluyor. Staj programları, geliştirme etkinlikleri, sektör toplaşmaları gibi aktivitelerle sektörün ve sektör paydaşlarının nabzını tutan ATOM, bu yıl daha da heyecanlı ve zengin bir programla başvuru sürecini açtığını duyurdu.

ALTI YILDA 40 EKİP, 200 OYUN, 2 MİLYON ABD DOLARI FİNANSMAN

ATOM’un vizyonu ve görevi, geliştiricilerin şirketleşmeden önce iş fikirlerini gerçekleştirilebilir bir hale getirmelerini desteklemek… Oyun geliştiriciler ve animasyon sanatçılarının en çok görülen sıkıntıları; uzmanlık bilgisi eksiği, proje tamamlama motivasyonu ve oyun görünürlüğünü sağlayabilecek pazar bilincinin olmayışı… Finansman, sanılanın aksine bu sorunlardan daha sonra geliyor. ATOM, tüm geliştiricilerine bu veriler doğrultusunda yaklaşıyor, ve her yıl destek programını dinamik olarak şekillendiriyor. Geliştiricilerin kendi projelerini hayata geçirebilmeleri için gerekli temel ihtiyaçlarına bakarak ekiplere yol gösteriyor, finansman bulabilecek yapıya gelmelerini sağlıyor.

ATOM, altı yıldır bin üzerinde geliştiricide gözlemlediği verileri bu yıl toplayarak bir sektör raporu haline getirme yolunda çalışmalarını sürdürürken, geliştiricilere de tüm samimiyetiyle sesleniyor: Paylaşmak gelişmenin en güzel yoludur! ATOM ekipleri ortak ofis alanında bir arada çalışma imkanı buluyor ve bu sayede hem kendi uzmanlık bilgilerini pekiştiriyor, hem de farklı deneyimlere tanık olma şansı yakalıyor.

Altı yıldır düzenlediği ulusal ve uluslararası etkinliklerle de bünyesinde geliştirilen oyun sayısı 200’ü geçen ATOM, Türkiye’de faaliyet gösteren ve göstermek isteyen oyun geliştiricileri ve animasyon sanatçılarını bir araya getirmeye devam ediyor. Şimdiye kadar ATOM’dan mezun olan ekiplerin 2 milyon ABD Doları üzerinde finansman sağlayabilmiş olması da ATOM’un iş geliştirme desteğinin başarısını yansıtıyor.

2013-2014 döneminde yayınını duyurmaktan gurur duyduğu Darklings ve Joinz oyunlarının da uluslararası başarısıyla ATOM 2014-2015 dönemine büyük bir heyecanla giriyor.

SON GÜN 12 EKİM!

Geliştiricilerin özgün oyun ve animasyon projeleriyle başvurabilecekleri ATOM, ODTÜ Teknokent’te bulunuyor. Ekiplerin bir arada çalıştığı ve deneyimlerini paylaştığı merkeze başvurma yöntemi ise gayet basit: www.atom.org.tr adresinden edinilecek Başvuru Dosyası’nı doldurarak atom@odtuteknokent.com.tr adresine göndermek ve ilk aşama sonuçlarını beklemek…

12 Ekim 2014 günü mesai bitimine kadar kabul edilecek olan başvurularda en önemli noktalar; ATOM tarafından açıklanan rehber bilgilerin dikkatle takip edilmesi ve başvuru teyidi almayan ekiplerin mutlaka tekrar başvurması gerektiği…

Kasım ayında yeni ekipleri ile yeni dönemine başlayacak olan ATOM, sektörü bir sonraki aşamaya geçirmeye, oyun geliştiricileri ve animasyon sanatçılarını tüm dünyaya duyurmaya hazır! Peki sen yeni hayallere, yeni hedeflere ve hayatında yepyeni bir döneme hazır mısın?

Başvuru için:

www.atom.org.tr

Başvuru formu için:

atom – 2014 2015 – on basvuru dosyasi

Bilgi ve Süreç Takibi İçin:

www.facebook.com/metutech.atom

@ATOMinGames

atom@odtuteknokent.com.trNo Responses Yet to “ATOM’da Yeni Dönem: “Savulun, Oyun Sektörü Gelişiyor!””

  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: