Oyunder’den “Oyun Sektörü Giriş Kiti” GAMEX’te

26Kas14

boluG3

Bu yıl 4-7 Aralık tarihleri arasında Rönesans Fuarcılık tarafından Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlecek olan 2014 GAMEX Dijital Oyun fuarında yeni bir etkinlik gerçekleşecek. Türkiye’nin ilk “oyun” derneği OYUNDER, oyun sektörü ile tanışmak isteyen gençlere yönelik bir toplantılar dizisi düzenleyeceğini duyurdu.

5-6 Aralık tarihleri arasından gerçekleşecek bu etkinliklerde oyun üretmek isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyen kişilerle oyun profesyonelleri bir araya geliyor.

Etkinliğin 5 Aralık’taki ilk gününde profesyoneller kendi alanlarında tecrübelerini paylaşıyor ve katılımcıların sorularını yanıtlıyor. “Türkiye’de kimler oyun yapıyor?”, “Bu işin okulu var mı?”, “Yapacağım oyunu kim oynayacak?”, “Oyunumdan nasıl para kazanacağım?” gibi pek çok sorunun yanıt bulacağı bu sunumlar gün boyu sürecek.

Ekinliğin 6 Aralık’taki ikinci gününde ise Game Developers Turkey ekibinin yarım günlük bir “Oyun Prototipleme Atölyesi” etkinliği olacak. Katılımcılar hiçbir ön bilgiye ya da tecrübeye gerek duymadan bu atölyede fiziksel oyun prototipleri tasarlayacaklar.

Her iki etkinlik de sınırlı sayıda kontenjana sahip olduğundan, ayrıntılı bilgi ve kayıt önümüzdeki günlerde Oyunder.org ve GameXNow.com sitelerin üzerinden duyurulacak.

“Oyun” konusuna oyuncu perspektifi dışına çıkan bir aşamaya geçmek isteyen herkesi bu etkinliklere davet ediyoruz.No Responses Yet to “Oyunder’den “Oyun Sektörü Giriş Kiti” GAMEX’te”

  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: