Türkiye Gamescom 2016 Partner Ülkesi

10Ara15

Kaynak: ODTÜ Teknokent

Tüm dünyada oyun endüstrisinin en büyük organizasyonu olarak bilinen Gamescom, her yıl on binlerce katılımcıyla Köln şehrinde gerçekleştiriliyor. Her yıl organizasyonun önemli bir konusu da partner ülke uygulaması sayesinde yerel pazarların uluslararası platforma taşınması olarak şekilleniyor.

ODTÜ TEKNOKENT ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği TOGED tarafından yürütülen iş birliği sonucunda, 2016 yılında Türkiye’nin Gamescom partner ülkesi olması için anlaşma imzalandı. Bu büyük atılım, Türkiye’de faaliyet gösteren geliştiricilerin yurt dışında hedef kitlelerine ve pazar paydaşlarına ulaşmaları için de önemli bir eşiği temsil ediyor.

2015 Katılımı Etkili Oldu

Ağustos 2015 tarihinde düzenlenen Gamescom etkinliğine Türkiye adına ilk defa stand alanı ile katılım gerçekleştirilmişti. T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile ODTÜ TEKNOKENT tarafından gerçekleştirilen stand katılımı, diğer katılımcılar kadar Gamescom organizasyon yönetimi için de önemli bir kriter oluşturdu.

Konuyla ilgili BIU’nun Sorumlu Müdürü Dr. Maximilian Schenk, “Türk bilgisayar ve video oyunları pazarı geride bıraktığımız yıllar içerisinde oldukça olumlu bir gelişme kaydetti. Ayrıca çevrimiçi ve mobil oyun alanlarında da oldukça güçlü bir büyüme yaşıyor. Bu büyüme hareketinin altında henüz yeni olmasına rağmen iyi organize olmuş bir ulusal geliştirici tabanı yer alıyor. Türkiye’nin partner ülke olmasıyla birlikte bu çok hareketli oyun pazarını gamescom 2016’da uluslararası katılımcılarla buluşturacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” diyerek iki ülke arasındaki iş birliği potansiyelinin de yüksek olduğunu bir kere daha vurguladı.No Responses Yet to “Türkiye Gamescom 2016 Partner Ülkesi”

  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: