Fallout 4 yüzünden eşinden olunca yapımcı firmayı dava etti!

04Oca16

Kaynak: Radikal

Rusya’nın Krasnoyarsk bölgesi Sibirya’nın orta yerinde yılın bu zamanlarında ortalama sıcaklığın -30 olarak görüldüğü bir bölge. Hal böyle olunca bölgede yaşayanlar vakitlerinin çoğunu evde geçiriyorlar. Adı açıklanmayan 28 yaşında bir Krasnoyarsk sakini bir süre önce satın aldığı Fallout 4 oyununa bağımlı hale gelince hayatı alt üst oldu.

201512221519_maxresdefault

Oyuna kendini fazla kaptıran genç adamın, oyun yüzünden öncelikle Noel tatilini iptal ettiğini ondan sonra uykusuzluk problemi çektiğini belirterek şikayette bulunduğu öğrenilirken, asıl büyük yıkımı artık kendisiyle ilgilenmediğini söyleyerek evi terk eden karısının ardından yaşadığı anlaşıldı. Fallout 4 oynamaya başladığından beri yemek yemeyen, uyumayan ve karısıyla ilgilenmeyen genç adam oyunun yapımcısı Bethesda Game Studios’a 7.000 dolarlık tazminat davası açtı.

“Oyun hakkında bağımlılık yapabilir uyarısı yoktu. Ben oyunu oynamaya başladığım günden beri elimden bırakamadım. Böyle bir şey olacağını bilseydim asla satın almazdım. Karım evi terk etti. Huzurum kalmadı.” şeklinde yerel gazetelere konuşan adamı ciddiye almayan Bethesda Game Studios, durumu ilk önce kurmaca bir haber sandı ancak kısa bir süre sonra Rus yetkililerin olayı ciddiyetle ele aldıklarını belirtince işin rengi değişti. Bethesda Game Studios’un şimdilerde bu olayı değerlendirmek üzere bir danışmanla görüştüğü belirtiliyor çünkü daha önce kurmaca ya da reklam olduğu ortaya çıkan benzer vakaların aksine, 28 yaşındaki genç adamın açtığı dava komik ama gerçek! İşin ilginci olay ortaya ilk çıktığında yapımcı firma olayın Rusya’daki PR ekipleri tarafından düzmece olarak uydurulduğunu sanmış!One Response to “Fallout 4 yüzünden eşinden olunca yapımcı firmayı dava etti!”

  1. TEŞEKKÜRLER ÇOK İYİSİNİZ


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: